background

Поминальний обід на 9 днів

У православній вірі, коли помирає людина, його близькі на третій, дев’ятий і сороковий день організовують поминки, щоб вшанувати його пам’ять. Це невід’ємна частина християнської віри що склалися за довгі роки традицій.

Особливості проведення поминального обіду на 9 днів

Важливо, щоб поминальний стіл на 9 днів був сформований по-особливому. Страви, які подаються в цей день, трохи відрізняються від звичного меню і є символічними. Зазвичай обід є завершальною частиною богослужіння, де кожне блюдо має свій сенс. Найчастіше меню виглядає наступним чином:

  1. Першу страву прийнято подавати гарячим, щоб над традиційним борщем з хлібом або пампушками піднімався пар, який символізує підняття душі в небеса.
  2. Друга – це каші або картопля. Вважається, що в цій страві міститься сила.
  3. Також на стіл подають яйця, що є символом переродження.
  4. Салати теж подають до всього іншого. Сьогодні їх роблять не тільки зі свіжих овочів, але і з капусти в самих різних її видах (квашена, тушкована і т.д.). Виставляють різноманітні салати, олів’є, салати з м’ясом або рибою.
  5. Не можна обійтися без узвару або киселю з пиріжками, які вже протягом багатьох століть є традиційним стравою. Саме вони замінюють торти і тістечка на цю подію.

Ще на стіл ставлять голубці, різноманітні нарізки, котлети, відбивні, налисники та багато іншого. Якщо так сталося, що поминки припадають на пост, то м’ясні страви замінюють рибними або більш строгими – вегетаріанськими. Ми пропонуємо замовити пісний поминальний обід на 9 днів з урахуванням побажань клієнта.

Звичаї проведення поминок

Тут теж є особливий етикет. На поминки збираються родичі та друзі покійного. За столом виділяють спеціальне місце для новопреставленого, і на це місце ставлять фото померлого, обрамлене чорною стрічкою, а розсадження здійснюється по дальності спорідненості (спочатку чоловік або дружина, далі – батьки, діти і т.д.). Також прийнято згадувати все хороше, пов’язане з цією людиною, і утримуватися від негативу в його сторону. Трапеза починається і закінчується молитвою. Не варто забувати про традиції роздавати в пам’ять про померлого з життя цукерки і печиво.

У банкетному залі як вдома

Недалеко від Байкового кладовища (вул. Авіаконструктора Антонова, 14) в кафе «Поминальна традиція» досвідчені співробітники оформлять банкетний зал і організують традиційні поминки за доступною ціною. Також ми пропонуємо послуги приготування страв з доставкою додому, щоб позбавити клієнтів від необхідності готувати в такий особливий день. Вибирайте відповідне поминальне меню на 9 днів, і ми забезпечимо вам тиху, спокійну і доброзичливу атмосферу.